Tork
11 in Blue 47 ft Roll Towel
SKU: 450360
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.99
- Buy 30 for $4.24 each and save 15%
Features
Specifications
Tork Advanced ShopMax Wiper 450 Roll Towel is an excellent shop towel. Their durability and high-performance characteristics make them a perfect choice for a wide variety of uses, from professional shops and garages to cleaning tools in do-it-yourselfer workshops and garages.
- Durable and strong for Heavy-Duty wiping tasks, while gentle to use on hands and face
- Its strong texture and high absorbancy makes it ideal for removing oil, grease, lubricants and dirt
- High durability - stays strong even when wet and is reusable
| Brand | Tork |
|---|---|
| UPC | 073286623799 |
| Package Length (in) | 11.00" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 450360 |
| Series | ShopMax |
| Width | 11 in |
| Color | Blue |
| Number of Plies | 1 |
| Roll Length | 47 ft |