Features
Specifications
Downloads
Skt Shoulder Scr, 3/4 x 1
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.02" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Class | MR |
| Sub Class | CP |
| Size | 3/4 x 1 |
| Head Style | Socket |
| Drive Type | 3/8" Socket |
| Thread Type | Coarse |
| Thread Length | 5/8" |
| Hardness | Alloy Steel |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |