Danco
Classic 1/2 in IPS Shower Arm With Flange
SKU: DA10662
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.99
Features
Specifications
This DANCO universal shower arm and flange set is perfect for upgrading your mobile home and RV bathrooms. This replacement is 5-3/4 in overall length and is designed to fit 1/2 in IPS connection. It features a durable plastic construction with a chrome finish.
- Durable plastic construction
- 5-3/4 in Overall Length
- Fits 1/2 in IPS connection
- For use in mobile homes
- Chrome finish
| Brand | Danco |
|---|---|
| UPC | 037155106622 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H6 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 10662 |
| Theme/Style | Classic |
| Connection Size | 1/2 in |
| Connection Type | IPS |
| Material | Plastic |
| Finish | Chrome |
| For Use with | Mobile Home/RV |
| Dimensions | 2.25 W x 5.75 in HT |