Whedon Products
1/2 in Female Chrome 3-Way Shower Arm Diverter
SKU: AF213C
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$15.99
Features
Specifications
Fit in between standard shower arm and shower head. Allows you to add a hand shower to your current shower head. 3 Way Diverter allows use of either hose or head or both together. Allows for use of shower head only, hand shower only or both at the same time. Installs easily on any standard shower arm.
- Chrome plated
- Allows for use of shower head only, hand shower only or both at the same time
- Installs easily on any standard shower arm
- 2 different 1/2 in male threads to attach to existing shower head & to a shower hose
| Brand | Whedon Products |
|---|---|
| UPC | 043433161337 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H6 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Manufacturer Part Number | AF213C |
| Type | 3-Way |
| Fitting Size | 1/2 in |
| Connection Type | Female |
| Finish | Chrome |