Danco
Showerhead Gasket 3 Pack
SKU: DA80925
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.29
Features
Specifications
Downloads
Use these Danco Showerhead Gaskets to repair your leaky shower. These shower head washers are great to have on hand for repairing a leaky shower head connection. They are used to connect your shower hose to the head and help provide a better seal. These washers have a 3/8 in. inner diameter and a 3/4 in. overall diameter.
- Durable rubber construction
- 3/8 in. inner diameter; 3/4 in. outer diameter, 0.09 inch thickness
- Prevents leaks between the shower arm and shoer head.
- Includes 3 washers
- Black finish
| Brand | Danco |
|---|---|
| UPC | 037155014750 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H5 |
| Package Length (in) | 0.80" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 9D00080925 |
| Country of Origin | China |