Whedon Products
Whedon CMH2C Handheld Shower, 2.5 gpm, 5-Spray Function, Plastic, 59 in L Hose
SKU: CMH2C
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$47.99
Features
Specifications
Whedon Handheld Shower, 80 psi, 2.5 gpm, Number of Spray Functions: 5, Hose Length: 59 in, Plastic, White, Includes: 59 in Shower Hose and Swivel Arm Bracket with Poer Boost
| Brand | Whedon Products |
|---|---|
| UPC | 043433348233 |
| Package Length (in) | 7.25" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 10.25" |
| Manufacturer Part Number | CMH2C |
| Color | White |
| Flow Rate | 2.5 gpm |
| Hose Length | 59 in |
| Includes | 59 in Shower Hose and Swivel Arm Bracket with Poer Boost |
| Material | Plastic |
| Number of Spray Functions | 5 |
| Pressure Rating | 80 psi |