EAST PENN
Steel Zinc-Plated Battery Bolt Side Terminal (2pk) 3/8 in-16 UNC
SKU: B00325
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.89
Features
Specifications
Battery Bolt Side Terminal, 3/8 in-16 UNC, Steel, Zinc Plated, 5/16" Bolt Head
| Brand | EAST PENN |
|---|---|
| UPC | 083996003255 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section N4 |
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 00325 |
| Thread Size | 3/8 in-16 UNC |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Bolt Head | 5/16" |