Features
Specifications
Stop Sign, Octagon, Aluminum, Pole Mount, 24 in Height, 24 in Width, STOP SIGN Legend
- Bright colors for maximum visibility
- Extremely durable
- Prepunched mounting Holes
| Brand | HY-KO |
|---|---|
| UPC | 029069114008 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section I1 |
| Package Length (in) | 0.06" |
| Package Width (in) | 24.00" |
| Package Height (in) | 24.00" |
| Manufacturer Part Number | HW65 |
| Type | Octagon |
| Material | Aluminum |
| Mounting Type | Pole |
| Height | 24 in |
| Width | 24 in |
| Legend | STOP SIGN |