Features
Specifications
Socket Cap Screw, 1/4 in-20, 2 in Overall Length, 18-8 Stainless Steel, A2 Grade, ASME/ANSI B 18.3-2002 ASTM F837 Standards
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.25" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Diameter - Thread Size | 1/4 in-20 |
| Overall Length | 2 in |
| Material | 18-8 Stainless Steel |
| Grade | A2 |
| Standards | ASME/ANSI B 18.3-2002 ASTM F837 |