Features
Specifications
Cap Screw, M4, 35 mm Length Under Head, Socket Head Type, Hex Drive Type, Alloy Steel, Plain, Class 12.9 DIN 912 Standards, 3 mm Wrench Size, 0.7 mm Pitch
| UPC | 738287713572 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section C5 |
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 0.25" |
| Package Height (in) | 1.50" |
| Thread Size | M4 |
| Length Under Head | 35 mm |
| Head Type | Socket |
| Drive Type | Hex |
| Material | Alloy Steel |
| Finish | Plain |
| Standards | Class 12.9 DIN 912 |
| Wrench Size | 3 mm |
| Pitch | 0.7 mm |