Features
Specifications
Socket Cap Screw, #6-32, 1/2 in Overall Length, 18-8 Stainless Steel, A2 Grade
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.25" |
| Package Height (in) | 0.25" |
| Diameter - Thread Size | #6-32 |
| Overall Length | 1/2 in |
| Material | 18-8 Stainless Steel |
| Grade | A2 |