Features
Specifications
Socket Cap Screw, Flat, Measurement System: Inch, #10-24, 3/4 in Overall Length, 18-8 Stainless Steel, Coarse A2 Grade, ASME/ANSI B18.3-2002 ASTM F879 Standards
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Type | Flat |
| Measurement System | Inch |
| Diameter - Thread Size | #10-24 |
| Overall Length | 3/4 in |
| Material | 18-8 Stainless Steel |
| Grade | Coarse A2 |
| Standards | ASME/ANSI B18.3-2002 ASTM F879 |