Sof Sole
Sneaker Balls (2pk)
SKU: 758952
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.99
Features
Specifications
Sneaker Balls Shoe Deodorizer and Freshener Balls help keep your shoes, gym bags, gear bags, lockers, and closets smelling fresh. Sized and shaped to fit in small spaces where other fresheners won't, Sneaker Balls are an essential foot care accessory. The balls feature quick-twist action, which opens the vents to release a specially formulated fresh and clean scent. Preserve the freshness and life of your Sneaker Balls by twisting them to close the vents when not in use. Scent lasts up to 90 days depending on use. Fit in all shoes, from kid through adult, and effectively freshen up athletic shoes, everyday footwear, gym bags, and more. Each ball has a diameter of 1.5 inches.
- Fits in small spaces
- Works for any size shoe
- Quick-twist engineering to release scent
- Up to 90 days of use
| Brand | Sof Sole |
|---|---|
| UPC | 096506870025 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33 End Cap |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 7.00" |
| Scent | Fresh & Clean |
| Size | 1.5 In. Dia. |