Soft Scrub
01613 Stain Remover, 36 oz, Liquid, Pleasant Fragrance, White
SKU: 6073308
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.99
Features
Specifications
Tough stain remover with antibacterial formula. Removes greasy dirt, mold, mildew and soap scum. Kills 99.9% household germs like Salmonella. Use it on tubs and tiles, sinks and stovetops, toilets and countertops.
- Tough stain remover with antibacterial formula
| Brand | Soft Scrub |
|---|---|
| UPC | 023400016136 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I2 |
| Package Length (in) | 2.24" |
| Package Width (in) | 5.88" |
| Package Height (in) | 11.75" |
| Color | White |
| Compositions | Aluminum Distearate Calcium Carbonate Sodium Hypochlorite |
| Density | 1.3 g/mL |
| Flash Point | 200 deg F |
| Form | Liquid |
| Net Content | 36 oz |
| Odor/Scent | Pleasant Fragrance |
| pH Range | 12.7 |
| Type | Anti-Bacterial |
| Viscosity | 10000 to 15000 cPs |