Soudal
Soudafoam All Season (Champagne) 24 oz
SKU: 128390
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
Downloads
Soudafoam All Season is a top of the line, minimal expansion, one component, moisture curing PU foam for use in extreme climates.
- Extreme weather formulation
- Minimal expansion
- Easy application
- Excellent thermal and acoustical insulation
- Extreme high yield
- No shrinkage
- Excellent adhesion on most materials
- Exceptional thermal insulation
- CFC-free propellants
| Brand | Soudal |
|---|---|
| Date Added | Apr 14, 2026 |
| UPC | 899002001371 |
| Package Length (in) | 2.75" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 10.60" |
| Manufacturer Part Number | 128390 |
| Size | 24 oz |
| Color | Champagne |