Soudal
Soudafoam Easy (Champagne) 24 oz
SKU: 143722
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
Downloads
Soudabond Easy is a fast curing, ready to use, one component, PU adhesive.
- Integrated gun system
- Reusable
- Easy application
- High initial grip
- Excellent adhesion to most materials
- Sticks to moist surfaces
- Great hermal insulations
- Solvent & CFC free
| Brand | Soudal |
|---|---|
| Date Added | Apr 14, 2026 |
| UPC | 899002001395 |
| Package Length (in) | 2.75" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 10.60" |
| Manufacturer Part Number | 143722 |
| Size | 24 oz |
| Color | Champagne |