SouthBend
Nylon Minnow Fishing Net w/ Wire Frame
SKU: 835331
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.99
Features
Specifications
Minnow dip fishing net. Features a D-shaped, rustproof wire frame and handle. Includes a durable, nylon mesh net for long life.
| Brand | SouthBend |
|---|---|
| UPC | 039364109418 |
| Package Length (in) | 3.50" |
| Package Width (in) | 3.25" |
| Package Height (in) | 4.75" |
| Net Width (In.) | 3.25 |
| Net Length (In.) | 4.75 |
| Material | Nylon |
| Frame Material | Wire |
| Handle Length (In.) | 6.5 |
| Shape | D-Shaped |