125 ft 8/3 NM-B Electrical Wire
Only 1 in stock! 1 in stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Due to the low inventory, we recommend contacting the store to verify availability.
| Brand | Romex |
|---|---|
| UPC | 739373021113 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section C5 |
| Package Length (in) | 12.80" |
| Package Width (in) | 12.80" |
| Package Height (in) | 4.80" |
| Length (Ft.) | 125 |
| Gauge | 8 AWG |
| Number of Conductors | 3 |
| Jacket Color | Black |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| Certification | UL Listed |