World Casters & Equipment Manufacturing
3/8 in 1/2 in Delrin Spanner Bushing
SKU: TP1238D
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.69
Features
Specifications
Spanner Bushing, 3/8 in Inside Dia, 1/2 in Outside Dia, 1-11/16 in Overall Length, Delrin, No Cross Drilled Hole
| Brand | World Casters & Equipment Manufacturing |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S2 |
| Manufacturer Part Number | YB2-E05 |
| Inside Diameter | 3/8 in |
| Outside Diameter | 1/2 in |
| Overall Length | 1-11/16 in |
| Material | Delrin |
| Cross Drilled Hole | No |