World Casters & Equipment Manufacturing
3/8 in 1/2 in Steel Spanner Bushing
SKU: TP1238
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.39
Features
Specifications
Spanner Bushing, 3/8 in Inside Dia, 1/2 in Outside Dia, 1-5/8 in Overall Length, Steel, Yes Cross Drilled Hole
| Brand | World Casters & Equipment Manufacturing |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S2 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | YB1-B03 |
| Inside Diameter | 3/8 in |
| Outside Diameter | 1/2 in |
| Overall Length | 1-5/8 in |
| Material | Steel |
| Cross Drilled Hole | Yes |