World Casters & Equipment Manufacturing
3/8 in 5/8 in Steel Spanner Bushing
SKU: TP5838
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.89
Features
Specifications
Spanner Bushing, 3/8 in Inside Dia, 5/8 in Outside Dia, 2-1/16 in Overall Length, Steel, No Cross Drilled Hole
| Brand | World Casters & Equipment Manufacturing |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S2 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | YB2-C03 |
| Inside Diameter | 3/8 in |
| Outside Diameter | 5/8 in |
| Overall Length | 2-1/16 in |
| Material | Steel |
| Cross Drilled Hole | No |