Features
Specifications
Spanner Wrench, Contour, System of Measurement: Imperial, Ductile Iron, 4 in
- Prop 65 Warning: Brass products can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer, birth defects or other reproductive harm
- Made from ductile iron with easy grip handle, contour head to fit the coupling curve and special round hole to engage the pin lug
| Brand | Jason Megadyne |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section N1 |
| Package Length (in) | 11.40" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | SW400 |
| Head Type | Contour |
| System of Measurement | Imperial |
| Material | Ductile Iron |
| Size | 4 in |