Features
Specifications
NGK spark plug for outdoor power equipment. OEM (Original Equipment Manufacturer) approved. Complete combustion and lower emissions. Easier starts and less fouling. Long life.
| UPC | 087295167038 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section N2 |
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Number | BPMR7A |
| Type | Lawn and Garden |
| Warranty | 60 Day |