Champion
14 mm 1.25 mm Nickel Standard Spark Plug
SKU: RC14YC
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.79
Features
Specifications
Spark Plug, Standard, Nickel, 14 mm Thread Dia, 1.25 mm Thread Pitch, Solid Terminal, 2.5 mm, Projected Projection
| Brand | Champion |
|---|---|
| UPC | 037551003693 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section N3 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Type | Standard |
| Material | Nickel |
| Thread Diameter | 14 mm |
| Thread Pitch | 1.25 mm |
| Terminal Type | Solid |
| Size | 2.5 mm |
| Projection | Projected |