Features
Specifications
Rust-Oleum® Appliance Epoxy Enamel is a durable appliance coating that delivers an ultra-hard, moisture-resistant finish. The durable appliance paint is specifically formulated to refinish the exteriors of refrigerators, dishwashers, laundry machines, and other indoor metal surfaces. Use it to fill in small imperfections or paint appliances to give them an entirely new look. Provides Stops Rust® rust protection.
- Indoor use only
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066788780 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section D1 |
| Package Length (in) | 7.40" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | 7887830 |
| Color | Stainless |
| UPC | 020066788780 |
| Size | 12 oz |
| Sheen | Satin |