Features
Specifications
Rust-Oleum® Specialty Appliance Touch-Up repairs scratches and chips on refrigerators, washers, dryers, dishwashers, and other non-heated surfaces (do not apply to ovens or stoves). Applies to metal, porcelain, and enamel surfaces. Includes a tapered brush underneath the cap.
- Ideal for repairing scratches and chips on appliances
- Quick-dry acrylic lacquer formula provides a long-lasting, high-gloss finish
- Apply multiple layers to deep scratches
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066112561 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 2.50" |
| Package Width (in) | 1.50" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 203000 |
| Color | White |
| UPC | 020066112561 |
| Sheen | Gloss |
| Size | 0.6 oz |