Features
Specifications
Rust-Oleum® Fluorescent Spray Paint adds highly visible, vibrant color for projects that need to stand out. Fluorescent paint is ideal for signage, safety markings, decorative accents, and creative projects. It brightly illuminates under UV black lights.
- Undercoat with flat white paint to maximize neon effect.
- Fast drying
- Indoor/outdoor
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066195588 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section D1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 7.90" |
| Manufacturer Part Number | 1955830 |
| Color | Fluorescent Red-Orange |
| UPC | 020066195588 |
| Size | 11 oz |
| Sheen | Flat |