Features
Specifications
Downloads
Rust-Oleum® Specialty High Heat retains color and finish up to 1200º F. Apply to grills, wood-burning stoves, radiators, engines, and other metal items. Provides rust protection and a rich, satin finish.
- Indoor/outdoor use
- Durable & corrosion resistant
- Do not use in areas directly exposed to flames (e.g., inside of grills or fireplaces)
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066777852 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section C2 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 3.60" |
| Manufacturer Part Number | 7778502 |
| Color | Bar-B-Que Black |
| UPC | 020066777852 |
| Size | 1 qt. |
| Sheen | Satin |