Features
Specifications
Rust-Oleum® Specialty Lacquer Spray adds an ultra-hard, factory-like finish to furniture and accessories. Apply to wood, metal, plaster, masonry, or unglazed ceramic. Hardens to a high luster.
- Sand and recoat for higher gloss
- Fast drying
- Indoor/outdoor
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066190484 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section D1 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | 1904830 |
| Color | White |
| UPC | 020066190484 |
| Sheen | Gloss |
| Size | 11 oz |