Features
Specifications
Rust-Oleum® Magnetic Primer is a base coat that creates a magnetic surface for basic magnets. Can be applied to wood, metal, masonry, drywall, and plaster. Create a fun and unexpected way to hang notes, photos, and more.
- Indoor use only
- Use as-is or top coat with any latex paint or Chalkboard Paint
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066193652 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 247596 |
| Color | Black |
| UPC | 020066193652 |
| Size | 1 qt |