Features
Specifications
Add a non-glossy finish to artwork and other decorative projects with Rust-Oleum® Specialty Matte Finish Spray. This crystal-clear coating adds a layer of protection without glossiness or glare.
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066222185 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section D1 |
| Package Length (in) | 7.40" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | 267028 |
| Color | Clear |
| UPC | 020066222185 |
| Sheen | Matte |
| Size | 11 oz |