Features
Specifications
Rust-Oleum® Specialty Metallic Spray provides rich, shiny finish for decorating and accent pieces. Apply to wood, metal, plaster, masonry or unglazed ceramic. Made with real metal leafing flakes.
- Do not use with clear coating to avoid dulling the finish.
- Fast drying
- Indoor use only
- Bright reflective finish
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066193683 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section D1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 7.90" |
| Manufacturer Part Number | 1936830 |
| Color | Brass |
| UPC | 020066193683 |
| Size | 11 oz |