Features
Specifications
Yellow zinc plated top link. Available for category 0 through 3 tractors. Used to attach implements to a tractor and allows it to be leveled. NC threads.
| UPC | 032874225081 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section T6 |
| Package Length (in) | 18.60" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Body Dimension | 13.25 In. L. |
| Hitch Category | 1 |
| Length (In.) | 17 to 26 |
| Pin Hole Diameter (In.) | 0.75 |
| Material | Forged Steel |
| Finish | Yellow Zinc-Plated |