Features
Specifications
Yellow zinc plated top link. Available for category 0 through 3 tractors. Used to attach implements to a tractor and allows it to be leveled. NC threads.
| UPC | 032874225067 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section T6 |
| Package Length (in) | 11.40" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Body Dimension | 7.625 In. L. |
| Length (In.) | 11 to 16 |
| Pin Hole Diameter (In.) | 0.625 |
| Material | Forged Steel |
| Finish | Yellow Zinc-Plated |