Features
Specifications
Forged steel with a powder coated finish. Available for category 0 through 2 tractors. Used to attach machinery or implements to a tractor 3-point hitch system.
| UPC | 087196041093 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section T6 |
| Package Length (in) | 17.80" |
| Package Width (in) | 14.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Lift Arm Spacing (In.) | 20 |
| Hitch Category | 0/1 |
| Hole Diameter (In.) | 0.75 |
| Number Of Holes | 7 |
| Pin Hole Diameter (In.) | 0.875 |
| Thickness (In.) | 1 |
| Width (In.) | 2.5 |
| Color | Black |