Features
Specifications
Yellow zinc plated top link pin. Available for category 0 through 3 tractors. Used to attach top links to a tractor and implements.
| UPC | 032874212562 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section T5 |
| Package Length (in) | 5.80" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Hitch Category | 1 |
| Diameter (In.) | 0.75 |
| Overall Length (In.) | 5.5 |
| Usable Length (In.) | 3.875 |
| Replaces | Ferguson 195589M1 |
| Finish | Yellow Zinc Dichromate-Plated |
| Material | Steel |