Features
Specifications
This post pounder drives steel fence t-posts into ground quickly and efficiently. Available with easy to grip handles and built from heavy-duty metal construction.
| UPC | 087196726433 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section W3 |
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 5.63" |
| Package Height (in) | 23.25" |
| Diameter | 2.7" |
| Handle Type | Ergonomic |
| Length | 24" |
| Material | Metal |
| Weight Capacity | 18.5 lb |