Features
Specifications
Harris Spider Traps catch spiders and other insects. Simply place where insects are seen and throw away the trap after insects are caught. These traps are easy to set, discreet in appearance, and versatile in their use. Catches brown recluse spiders, hobo spiders, black widows, and much more. For residential and commercial use.
- 10 x 4-1/2 x 1 in dimension
- Traps are pesticide free
- Easy to assemble and no mess
- Catches a wide variety of pests by placing them under furniture and appliances
| Brand | HARRIS |
|---|---|
| UPC | 072725000795 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section I3 |
| Package Length (in) | 9.80" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | HSTRP |
| Form | Adhesive |
| Odor/Scent | Weak |
| Material | Cardboard/Gel |
| Attracts | Roach, Spider |
| Application | Type |
| Safe for Pets | Yes |