Buffalo Industries
Universal Spill Kit Zipped Bag
SKU: SU92000
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$37.99
Features
Specifications
A versatile spill solution packaged in a convenient 5-gallon zip bag. Designed to rapidly absorb all types of fluids, including water, solvents, and oil.
| Brand | Buffalo Industries |
|---|---|
| UPC | 032479920008 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section M2 |
| Package Length (in) | 8.00" |
| Package Width (in) | 16.00" |
| Package Height (in) | 25.80" |
| Manufacturer Part Number | 92000 |
| Liquids | Universal |
| Product Type | Spill Kit |