Features
Specifications
Spindle Nut Set
- 6 Chrome Vanadium Steel 1/2" Drive Sockets are for Most 4WD SUV's and Light Truck Axle Locknut Applications
- Use With a Torque Wrench, Ratchet, or Breaker Bar
| Brand | GearWrench |
|---|---|
| UPC | 082171416606 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 12 End Cap |
| Package Length (in) | 9.90" |
| Package Width (in) | 13.50" |
| Package Height (in) | 3.30" |
| Manufacturer Part Number | 41660D |
| 2467 | 4-Lug 4WD Spindle Nut Socket, 1/2 to 3/4 Ton Dana 44 |
| 2770D | 6-Lug 4WD Spindle Nut Socket, 3/4 to 1 Ton Dana 44 |
| 3195D | 4-Lug Socket with Extension 1/2 Ton Dana 80 |
| 3910D | 4WD Spindle Puller |
| 3911D | Toyota Lock Nut Tool |
| 3937 | 4-Lug 4WD Spindle Nut Socket 1/2 Ton Dana 50 |
| UPC | 082171416606 |
| Foreign Trade Code | 82055980 |
| Set | Yes |