Features
Specifications
Easily convert your Spline rotary hammer to an SDS-Max compatible tool. Optimized for maximum performance in corded and cordless Spline shank rotary hammers. Works with all Spline rotary hammers.
- Adapter
- Attach to Spline rotary hammers to use SDS-Max shank accessories in a Spline shank rotary hammer
- Works with all Spline rotary hammers
- Maximum performance in cordless and corded Spline shank rotary hammers
- Concrete
- Brick/Block
| Brand | Diablo Tools |
|---|---|
| UPC | 008925154402 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section S7 |
| Package Length (in) | 9.75" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 2.75" |
| Manufacturer Part Number | DMAMXAD1010 |
| Pack Quantity | 1 |
| Shank | Spline |