Features
Specifications
1/2" Brass Split-Eyelet Nozzle Body, 11/16" Nozzle Thread
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T3 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 7421-1/2T-NYB |
| Clamp Material | Zinc-Plated Steel |
| Body Material | Brass |
| Thread Size | 11/16" Nozzle Thread |
| Pipe Size | 1/2" |