Wivco
3/8 in Classic Spot Weld Cutter
SKU: WITH40002
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$19.99
Features
Specifications
Spot Weld Cutter, Classic, 3/8 in
- The Wiv-E is a classic one piece spot weld drill
- It utilizes a compound-radii chisel cutting center and performance fluting to decrease drilling pressure Less pressure means faster material removal and reduced wear
| Brand | Wivco |
|---|---|
| UPC | 371032402552 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 12, Section M2 |
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 4.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Type | Classic |
| Size | 3/8 in |