Features
Specifications
Gooseneck Spout, 8 in, Krowne Faucets, 1.8 gpm, 8 1/2 in W x 10 in H
- Double o-ring construction
- 1.8 gpm aerator installed
- Built for high volume
- Fits all Krowne faucets and interchangeable with most brands
| Brand | Krowne |
|---|---|
| UPC | 822196414290 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section H6 |
| Package Length (in) | 13.00" |
| Package Width (in) | 8.80" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 21-429L |
| Size | 8 in |
| For Use with | Krowne Faucets |
| Specifications | 1.8 gpm |
| Dimensions | 8 1/2 in W x 10 in H |