Features
Specifications
Gooseneck Spout, 3-1/2 in, Krowne Faucets, 0.5 gpm, 7-1/4 in H
- Double o-ring construction
- 0.5 gpm aerator installed
- Built for high volume
- Fits all Krowne faucets and interchangeable with most brands
| Brand | Krowne |
|---|---|
| UPC | 822196414276 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section H6 |
| Package Length (in) | 8.40" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 21-427L |
| Size | 3-1/2 in |
| For Use with | Krowne Faucets |
| Specifications | 0.5 gpm |
| Dimensions | 7-1/4 in H |