Salvarani
CP4000 Spray Gun 725 PSI
SKU: 5106007
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$91.99
Features
Specifications
CP4000 Spray Gun 725 PSI
- Trigger Style Spray Gun.
- Thumb Controlled Spray Pattern For One-Hand Operation.
- Trigger Lock-On Position.
- Excellent Tree And Spot Spraying Gun.
| Brand | Salvarani |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section S2 |
| Package Length (in) | 11.80" |
| Package Width (in) | 4.60" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | 5106007 |
| Type | Trigger Spray Gun |
| Length | 7" Barrel |
| Inlet | 1/2" Male BST |
| Rating | 15 GPM |
| Finish | Poly & Stainless |
| Brand | BS System |
| Pressure Rating | 725 PSI |