Features
Specifications
Spray Nine's professional-strength cleaning power has been trusted by millions of professionals and consumers for over 50 years. Spray Nine works hard to remove all types of dirt, grease, grime, and stains. 1 product, nine uses. Cleans, degreases, disinfects against viruses in 30 seconds, disinfects against bacteria in 45 seconds, sanitizes in just 10 seconds, kills fungus in 3 minutes, deodorizes, cleans, and controls mold and mildew, helping prevent its return. Spray Nine also removes tough stains from most hard surfaces, fabrics, and carpeting. EPA registered.
| Brand | Permatex |
|---|---|
| UPC | 077174001256 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I0 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 9.60" |
| Manufacturer Part Number | 26801 |
| Container Size | 1 gal |
| Product Form | Liquid |
| Fragrance | Original |