Features
Specifications
Spray Nine's "Triple Threat" formula is a professional-strength cleaner, degreaser, and disinfectant, trusted for over 60 years by professionals and DIY'ers. This powerful solution cuts through the toughest grease, grime, and hard-to-remove stains around the home and garage without the use of bleach or corrosive chemicals. Its incredible dirt-busting power kills viruses and bacteria, helps control mold and mildew on hard, non-porous surfaces, and destroys odors where other products fail.
| Brand | Permatex |
|---|---|
| UPC | 077174001201 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I0 |
| Package Length (in) | 10.60" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 26832 |
| Container Size | 32 oz |
| Product Form | Trigger Spray |