SKU: 7519838
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$10.79
- Buy 6 for $9.71 each and save 10%
Features
Specifications
Provide a tough, attractive coating that withstands heavy-duty environments with Rust-Oleum® Professional High Performance Protective Enamel. This commercial-quality finish maintains consistent, corrosion-resistant color despite the elements.
- Fast drying
- Indoor/outdoor use
- Durable & corrosion resistant
| Brand | Rustoleum |
|---|---|
| UPC | 020066751982 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section C4 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 9.60" |
| Manufacturer Part Number | 7519838 |
| Type | Industrial Enamel Spray Paint |
| Size | 14 oz |
| Style | Gloss |
| Color | Gray |
| Features | High Output Tip |
| Brand | Rust-Oleum |
| Product_line | Professional |