Features
Specifications
GunJet AA23 Aluminum Spray Gun
- Flow rates up to 5 GPM.
- Maximum operating pressure of 1000 PSI.
- Nickel-plated steel valve body with aluminum handle.
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section S3 |
| Package Length (in) | 6.80" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | AA23H |
| Inlet Size | 1/4" Male NPS |
| Flow Rate | 5 GPM |
| Material | Aluminum |
| Outlet Size | 11/16" Male NT |
| Maximum Temperature | 200 F |